Stíhací jízda v Pardubicích začala pozdě

První utkání nové sezóny KNBL má za sebou už i SLUNETA, která zavítala na horkou palubovku Pardubic. Beksa letos opět ohlásila útok na nejvyšší příčky, hrála doma, a tak právem byla považována za favorita utkání. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a naši hráči se ze začátku nedokázali prosadit a bylo z toho vedení 13:2. Naštěstí jsme se dokázali rychle oklepat a začalo se dařit v útoku, bohužel domácí už byli v takovém „laufu“, že bylo hodně těžké je zastavit. Stav po první čtvrtině byl tedy 28:19.

Hodně zajímavý, obzvláště z našeho pohledu byl vstup do druhé desetiminutovky. Na hřišti byl najednou jiný tým, hráli jsme rychle dopředu a podařilo se nám zaskočit soupeře a navíc i vymazat jeho náskok, po třech odehraných minutách byl stav 32:30. Závěr poločasu však zase patřil domácím, kteří začali opět proměňovat tříbodové střely a opět bodově odskočili na poločasových 47:37.

Třetí čtvrtina přinesla vyrovnanou bitvu a jenom díky tvrdosti a důslednosti na doskoku si Pardubičtí udrželi náskok na přijatelných 13ti bodech (70:57). V posledním dějství nezbývalo tedy než vrhnout všechny síly do útoku, jenomže ve velké pohodě hrající Beksa opět navýšila svůj náskok a tentokrát už na dvacetibodový (79:59). Pak se ovšem o slovo přihlásil někdejší all-star Donald Robinson a začal čarovat a náskok domácích se začal rozplývat. Naši hráči včetně těch na lavičce ožili a najednou jsme byli v obraně všude a soupeř měl velké problémy v útoku. Naopak my jsme se vrhali do jednoho rychlého protiútoku za druhým, a když Láďa Pecka trefil trojku půl minuty před závěrečným klaksonem, svítilo na tabuli skóre 83:81. Domácí lodivod si musel vzít time-out, po kterém naordinoval svým svěřencům akci, kterou jsme sice ubránili, ale bohužel útočný doskok Radka Nečase vrátil míč do rukou domácím, nezbývalo než faulovat a zastavit čas. Soupeř proměnil pouze jednu šestku a druhou takticky pouze nahodil na obroučku, poněvadž do konce zbývalo 9 vteřin, což už bylo málo času na založení smysluplného útoku a vypracování si volné střely. SLUNETA si z Pardubic veze porážku 84:81.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 84:81 (28:19 47:37 70:57)

Body domácí: Burnett 21, Pandula 13, Švrdlík 12, Martin 9, Kohout 8, Půlpán 7, Nečas 6, Walker 5, Kent 3
Body hosté: Robinson 22, Singletary 18, Pecka 13, Svejcar 11, Treadwell 6, Wolfram 5, Šteffel 4, Šotnar 2
Trojky: 16/6 – 24/6
Trestné hody: 18/12 – 21/17
Doskoky: 36 - 34
Osobní chyby: 22 -17